piątek, 22 lipca 2016

ADDICTION STOP - PUPPET


Historia opowiedziana zdjęciem ... Tak można napisać o temacie konkursu w którym wzięłam udział . Moje zdjęcie zdobyło pierwsze miejsce , z czego się ogromnie ciesze.Takie sesje zawsze są dla mnie ważne , uwielbiam pokazywać historie na zdjęciu .

Człowiek uzależniony nie jest wolny , jest niewolnikiem nałogu . Można powiedzieć że staje się marionetką , słabą lalką , kierowaną w nicość .

Tą lalką nie staje się oczywiście od razu , sam pozwala na powolne , zawładnięcie swojego ciała oraz umysłu przez nałóg. Taki człowiek nie jest tą samą osobą co dawniej , prawdopodobnie nigdy nią nie będzie ...
 Może uciekać , udawać , że wszystko z nią w porządku , ale jak daleko pobiegnie ? Uciekając od problemu , tak naprawdę wplątuje się w większe bagno .

Odcina się od znajomych , rodziny , przyjaciół . Ale on tego nie chce , chce pomocy , gdzieś tam głęboko , lecz nałóg mówi co innego ... Nikt tak naprawdę nie wie co siedzi w głowie takiej osoby .Ma dwie opcje przed sobą ; zostać przejętym przez uzależnienie , oddać się mu w całości , albo walczyć , jak najmocniej . Tutaj możemy zobaczyć kto na ile jest silny ... Każdy może wyjść z tego bagna , ale sam ... Sam tam wszedł , więc sam wyjdzie . Nikt i nic mu nie pomoże . Jest zdany tylko na siebie .

 Oczywiście możemy wcześniej reagować , gdy widzimy , że coś złego dzieje sie z naszym znajomym . Im wcześniej tym lepiej , ale musimy się nauczyć bardzo ważnej rzeczy , słuchać i rozumieć drugiego człowieka . Często nie dostrzegamy , lub nie chcemy dostrzegać ludzi którzy sobie po prostu nie radzą , zajęci samym sobą , zapominamy o drugim człowieku .
Mam nadzieje , że przybliżyłam wam trochę tematykę i przekaz zdjęć .


Fot. Magdalena Krawczyk
Mod. Aleksandra Kluźniak , Justyna Cieślak 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz